Az eseményen kizárólag Lajkó Félix szerzeményei csendültek fel. Összegzés volt a koncert abban az értelemben is, hogy vendége volt a múltjában fontos szerepet játszó zenészek sokasága, így a szakmai újságírók által az elmúlt év magyar jazz zenészének választott Dresch Mihály is. Néhány dal erejéig együtt szerepelt a színpadon Marko és Boban Markovič zenekarával, akikkel egy teljesen egyedülálló zenei hangzásvilágot szólaltattak meg közösen. Megismerhettük Félix citerajátékát és hallhattuk őt közösen Rúzsa Magdival, a Megasztár idei győztesével.
„A zeném alapját a hangszerem érzékenysége és sokszínűsége adja. Nem játszom semmilyen új stílusú muzsikát, csak járom a magam útját, improvizálok és zenét komponálok. Nem teszek különbséget zenei stílusok és irányzatok között; játszok népzenét, klasszikus muzsikát, rockot, bluest, jazzt és improvizatív dallamokat.” A budapesti Kossuth téren a 125 éves Országház főbejárata elé épült a közel 100 négyzetméteres színpad.
Lajkó Félix Topolyán (Vajdaság) született 1974. december 17-én. Első hangszere a citera volt, amellyel tíz éves korában ismerkedett meg. Hegedűt az általános iskola 6. osztályában vett a kezébe először. Az alsó fokú zeneiskolát három év alatt végezte el Kishegyesen. A szabadkai zenei középiskola második osztályát otthagyva indult el Budapestre kölcsönkért hegedűvel, ahol a Dresch Quartett tagja lett. Azóta ingázik Budapest és Szabadka között, egyformán képviselve és összekötve az anyaországot és a Vajdaságot.
Sok neves együttessel és egyéniséggel dolgozott együtt. Tagja volt Szabados György együttesének, a Makúznak és Boris Kovač zenekarának, a Ritual Novának. Számos alkalommal fellépett a világhírű japán bhutó táncossal, Min Tanakával, a francia Noir Désir zenekarral. Számos koncertet adott a Londonban élő román hegedűművésszel, Alexander Balanescuval, Boban Markovič rézfúvós roma zenekarával. Több színházi előadáshoz írt zenét. Egyebek közt a Szabadkai Népszínház Közellenség című darabjának teljes zenei anyagát szerezte, de az Orléans-i Jozef Nadj is rendszeresen kéri fel zenei kíséret komponálására és szerzett már zenét Bozsik Yvette koreográfiájához is. A jugoszláviai Ljubiąa Samardľič: Kerekek című filmjének teljes zenei anyagát ő szerezte. Nevéhez fűződik az 1998-as szarajevói kulturális fesztiválnak, a Sarajevska Zima himnuszának megkomponálása. Számos nagyjátékfilmben szerepelt és róla forgatta Jancsó Miklós: Játssz Félix, játssz! című kisfilmjét. Írt zenét a Velencei Biennálé Új Atlantisz felé című projektjéhez 2000-ben.
Hegedűjátékával elbűvölte Tokió, Amszterdam, Berlin, Pozsony, Prága, Budapest, Brassó, Belgrád, Szarajevó, Ljubljana, Frankfurt, Lyon, Bordeaux, Velence, Verona, Edinburgh, London, Ulm zeneértő közönségét. Visszatérő vendége a párizsi Théâtre de la Ville színpadának, 2001-ben vendége volt zenekarával Pina Bausch wuppertali fesztiváljának és játszott 2000-ben a monacói Grimaldi Fórum kulturális és konferenciaközpont megnyitóján. 2001-ben, a franciaországi magyar év egyedüli fellépőjeként játszott a pápai palota udvarán az Avignoni Színházi Fesztiválon.
Alkotói munkásságát 1993-ban a Dresch Quartettel közösen a Magyar Rádió Emerton Díjával tüntették ki először. 1999-ben Magyar Művészetért díjat kapott, 2000-ben Szabadka díszpolgára lett. 2005-ben megkapta a Magyar Köztársaság Érdemrend Tisztikeresztjét.
Dresch Mihály a jazztanszak elvégzése után öt évvel, 1984-ben alapította első kvartettjét, amelyben a fúvóshangszeres Grencsó István, a bőgős Benkő Róbert és a dobos Baló István voltak partnerei. Több tagcserét követően 1995-re alakult ki a ma már klasszikusnak mondható felállás (Geröly Tamás - dob, Kovács Ferenc - hegedű). Ezt 1998-ban felváltotta egy új Dresch Quartett, amelyben a dobok mögé visszaült Baló István, Kovács Ferenc hegedül, a bőgőt pedig egy fiatal tehetség, Szandai Mátyás szólaltatja meg. Dresch Mihály a magyar jazz egyik legsokoldalúbb szaxofonosa. A hagyományos jazz iránti feltétlen tisztelet mellett számára a jazzben elférnek a magyar népzene elemei. Ugyanakkor a legtermészetesebb módon tud együtt muzsikálni olyan jazz nagyságokkal mint Archie Shepp vagy a magyar-cigány jazz nagyágyújával, Kovács Kálmánnal.
Rúzsa Magdolna, a fiatal kishegyesi ápolónő megnyerte a TV2 harmadik tehetségkutató versenyét, a Megasztárt. Ígéretes tehetség, ugyanabból a faluból származik, ahol fiatalságának leghosszabb idejét Lajkó Félix is töltötte.
A Boban és Marko Markovič Orkestár a szerb népzene és a világzene egyik legeredetibb és legnagyobb elismertséget szerzett csapata. Állandó vendégei a hazai és nemzetközi koncertsorozatoknak, filmzenéik világszerte ismertek és kedveltek. Részvételük az Örömkoncerten egy több évtizedes művészi együttműködés kiemelkedő eseménye.